Życie i styl

Przygotuj się do wyprawy z niemowlakiem

Czerwiec 29, 2016 at 9:43 am By

baby-84552_1280

Przed przyszłymi rodzicami stoi kilka nieprostych procedur. Stosowny wybór elementów wyprawki jest jednym z nich. Wbrew pozorom nie jest to wcale najprostsze temat – ale z całą pewnością jedno z najprzyjemniejszych.

Kluczem do udanych zakupów jest skupienie się tylko na rzeczywiście potrzebnych rzeczach. Rynek produktów dla niemowląt jest tak szeroki, że bez dylematu można wyjść po parę skarpetek, a wrócić z pełnym naręczem ubranebrothers-457237_1280k, których przenigdy dziecku nie założymy. Warto zrobić więc listę tego, co de fakto nam się przyda, i konsekwentnie się jej trzymać.

Zacznijmy od wspomnianych już ubrań. Najprawdopodobniej bardzo dużo dostaniemy w prezencie od rodziny i przyjaciół, nie powinniśmy więc przesadzać. Głównie potrzebne będą pajace, śpiochy i body dla niemowlaka. Ponadto, jeśli dziecko urodzi się w chłodniejszej porze, warto nabyć ciepły kombinezon i czapkę. Będą niezastąpione także pieluchy wielorazowego użytku, wręcz jeżeli już planujemy używać jednorazowych. żeby zapobiec zadrapaniom u dzieci, warto dokupić również wiele par rękawiczek. W sytuacji ubranek musimy pamiętać, że dzieci bardzo śpiesznie rosną, nie ma zatem potrzeby kupowania im zbyt wielu.

Jeśli będziemy karmić dziecko mlekiem modyfikowanym, konieczny będzie zakup adekwatnej butelki i szczotki do jej czyszczenia. Smoczek butelki powinien posiadać nieduży obieg. Jeśli mamy taką potrzebę, nie zaszkodzi dokupić również podgrzewacza do butelek , a dodatkowo sterylizatora. Nad tym nie gorzej się jednak zastanowić, ponieważ pokarm bez dylematu można podgrzać za radą gorącej wody, a butelkę wysterylizować np w mikrofalówce albo wrzątku.

W wyprawce koniecznym elementem jest przewijak. Przy zakupie pieluch całkiem dobrze nie robić wielkich zapasów, ponieważ ma możliwość okazać się, że dziecko jest uczulone na konkretny typ lub zwyczajnie prędko rośnie. Przydatne będą także mokre chusteczki , a ponadto krem na odparzenia.

Inną bardzo ważną czynnością jest kąpiel. Dokupić zatem musimy wanienkę lub specjalne wiaderko do kąpania niemowląt. Jeżeli chodzi o kosmetyki, nie musimy od razu zakupować całej baterii, wystarczy zwykła emulsja i oliwka dla dzieci, oraz preparaty do pielęgnacji oczu i uszu. Przyda się też miękki ręcznik z kapturem, myjka, szczotka do włosów z miękkim włosiem , a ponadto specjalne niemowlęce nożyczki do obcinania paznokci. Te elementy wyprawki posiadają nie tylko pielęgnować dziecko, niemniej jednak też ułatwić nam przeprowadzenie wszystkich procesów higienicznych, warto zatem stosownie je dobrać.

Niemowlak przesypia znacząca większość swojego życia, więc najbardziej istotne będzie łóżeczko ze specjalnym materacem. Przydadzą się prześcieradła , a oprócz tego nieprzemakalny podkład. Do przykrycia idealnie nada się kocyk lub otulacz.

Choćby lista zakupów do wyprawki jest dość długa, warto poświęcić chwilę na jej skompletowanie. W takiej okoliczności przenigdy nie zostaniemy zaskoczeni poprzez nieprzewidziane sytuacje i w każdej chwili będziemy mieli pod ręką wszelkie ważne przedmioty.

Comments are closed.